Büyükekşi’nin talebiyle Beşiktaş taraftarlarına işlem

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin, UEFA Konferans Ligi’nde Beşiktaş-Lugano mücadelesinde gördüğü tepkilerin yankısı devam ediyor.

Konferans Ligi’ndeki temsilcimiz Beşiktaş’ı desteklemek için Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella ile birlikte stadyuma gelen Büyükekşi protokol tribünündeki yerini almış ancak maçı tamamlamadan stattan ayrılmıştı.

‘BANA BU KÜFÜRLERİ SİZ ETTİRİYORSUNUZ!’

Tüpraş Stadyumu’nda küfürlü tezahüratlara maruz kalan ve tepkilerle karşılanan Büyükekşi, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye ‘Bana bu küfürleri siz ettiriyorsunuz’ diyerek 44. dakikada stadyumu terk etmişti.

Oldukça sinirli olduğu gözlenen Büyükekşi’nin talebi sonrası Beşiktaşlı taraftarlar için işlem başlatıldığı öğrenildi.

“Futbolun katili, Cimbom’un köpeği, O********** Mehmet Büyükekşi!” tezahüratına eşlik eden 300 Beşiktaş taraftarı hakkında 6222 kapsamında işlem başlatıldı.

6222 SAYILI KANUN NEDİR?

Seyirden yasaklanma ile kişinin müsabakaları ve antrenmanları izlemek amacıyla müsabaka, antrenman ve seyir alanlarına girişinin yasaklanması ifade edilmektedir. Seyirden yasaklanma; 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun 18. maddesinde düzenlenmiş olan bir güvenlik tedbiridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x