Bankacı Futbolcuları Dolandırmıştı: En Çok Kayıp Arda Turan’da!

Bir bankada şube müdür olan Seçil Erzan, birçok futbolcuyu ve iş insanını dolandırıldığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Arda Turan’ın, Erzan’a 14 milyon dolar kaptırdığı ortaya çıktı. Erzan, Turan’dan aldığı paralarla diğer mağdurların faiz ödemelerini gerçekleştirmiş.

Bankacı Seçil Erzan, futbol dünyasını sarsan dolandırıcılık hikayesinde, yaklaşık 100 milyon dolarlık bir parayı zimmetini geçirmişti.

Fotoğraf: Halk TV

Birçok ünlü futbolcunun para kaptırdığı olay sonrasında, BDDK raporu ortaya çıktı.

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre, BDDK müfettişleri bankaya ‘Erzan’ın müştekilerle yoğun nakit para trafiği içinde olduğu belirlenmiştir. Bu konuda tanık var mı’ sorusunu yöneltti ama bankadan ‘şüphe yok’ cevabını aldı.

Raporda mağdurların kaptırdığı paralar da ortaya çıktı. Arda Turan 14 milyon dolar kaptırdı. Turan’ın bu paraları Erzan’a banka dışında elden teslim ettiği de yazıldı.

Bankacıya, Emre Belözoğlu’nun 5 milyon dolar, Fernando Muslera’nın ise 1 milyon dolar kaptırdığı da yer aldı.

Raporda ayrıca Erzan’ın futbolcu Semih Kaya’dan kişiden fon vaadiyle 3 milyon 200 bin dolar aldığı, bu parayı 5 milyon 700 bin dolar olarak geri ödediği saptandı. Erzan’ın Kaya’ya fazladan verdiği bu parayı ise Belözoğlu ve Turan’dan aldığı milyon dolarla ödediği anlaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x