İsrail zulmü durmuyor! Batı Şeria’da baskınlar yoğunlaştı

AA

7 Ekim’den bu yana devam eden İsrail zulmü, Batı Şeria’da yoğunlaşmış durumda…

Bayı Şeria’da evlere baskın veren İsrail, 3 bin 730 kişiyi gözaltın aldı. Bölgede baskın yapan askerler, evleri kullanılmayacak hale getirdi.

Filistin ajansı WAFA’ya göre, İsrail güçlerinin baskınlarının adresi Cenin, Beytüllahim, Nablus, Eriha, El Halil, Ramallah ve El-Bire kentleri oldu.

Bire kentine bağlı Sath Merhaba Mahallesi’ndeki baskında ise evlerin çatısına keskin nişancılar yerleştirildi, bir dükkandaki güvenlik kamerası kayıtlarına askerlerce el konuldu. Baskın sırasında göz yaşartıcı ve gaz bombası kullanıldı, ateş açıldı ve havada da insansız hava araçlarının uçtuğu görüldü.

İsrail, mülteci kamplarını da hedef alıyor

İsrail güçleri ayrıca Ramallah’ta Birzeit, Bitunya ve Deyr Ebu Meşal kasabası ile Şakba köyüne, Kalkilya’da Kefr Saba Mahallesi’nde bir eve, Nablus’un doğusundaki Salim kasabasına, Balata Mülteci Kampı’na, Avarta kontrol noktasından Nablus’un doğusuna, Eriha’da Ketf el-Vad Mahallesi’ne, El Halil’in güneyindeki Dura kasabası ile kuzeybatısındaki Beyt Ula kasabasında bir hayır kurumuna, Beytüllahim’de ise Dıheyşe Mülteci Kampı’na baskın düzenledi.

3 bin 730 kişi gözaltında

Çok sayıda askeri aracın ve bazı bölgelerde de buldozerlerin eşlik ettiği bu baskınlarda, gözaltına alınanlar oldu.

İsrail güçleri, 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria’daki baskınlarını yoğunlaştırdı. Bu baskınlarda, şu ana kadar 275 Filistinli hayatını kaybederken, 3 bin 730 kişi de gözaltına alındı

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x