Erdoğan’ın açıklaması ardından gözler asgari ücrete döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen, İlim Yayma Vakfı 52. Genel Kurulu’na katıldı. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükseltilmesinin ardından yeni müjdelerin geleceğini söyledi.

VATANDAŞIN GÖZÜ ASGARİ ÜCRETE DÖNDÜ

Erdoğan, “Bugün hem depremin yaralarını saran hem de işçisine, memuruna, emeklisine her türlü desteği veren bir ülkeye kavuştuk. Önümüzdeki günlerde milletimize yeni müjdeler vermeyi de sürdüreceğiz.” derken, vatandaşlar bu ifadeleri “Emekli maaşından sonra asgari ücrete de mi zam geliyor?” şeklinde yorumladı.

“ASIL BÜYÜK BAŞARIMIZ…”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “İçinde bulunduğumuz asrı, Türkiye Yüzyılı haline getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Ekonomide, savunmada, enerjide, ulaştırmada, alt yapı ve üst yapı yatırımlarda kat ettiğimiz mesafe elbette önemlidir, değerlidir. Bizim asıl büyük başarımız yasakları kaldırarak insanımızın iradesine vurulan zincirleri kırarak, milletimize cesaret ve özgüven kazandırmamızdır.

“KAST SİSTEMİNİ ORTADAN KALDIRDIK”

Ülkedeki siyasi istikrarsızlığın yükünü sırtlayan esnaflarımıza, ay sonunda maaş alamama korkusu yaşayan memur ve emeklilerimize, hasılı bizden önce yıllarca ötelenmiş, ötekileştirilmiş, hizmete ve hürmete layık görülmemiş toplum kesimlerinin tamamına hamdolsun biz verdik. Hayata geçirdiğimiz sessiz devrimlerle kast sistemini ortadan kaldırdık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir