25 Bin Dolarda Bitcoin Satan Analist: Sıradaki 4 Seviye Bunlar!

Bitcoin fiyatı 19.800 dolardaki psikolojik seviyelerin altını gördü. Kısa vadeli sinyaller yükseliş yönünde ancak düşüş hareketleri uzun vadede BTC fiyatına musallat oluyor ve 19.000 doların altına düşme olasılığını gösteriyor. Bitcoin’i 25.000 dolara satan kripto traderı ve analisti, gelecekteki BTC stratejisini açıklıyor.

Analistin gelecekteki BTC stratejisi

Bitcoin 2022 dip seviyesinden sonra gelen ralliyi doğru tahmin eden kripto analisti DonAlt, BTC’ye ilişkin görünümünü güncelledi. Analist, Bitcoin 19.000 – 20.000 dolar destek seviyesine düşerse Bitcoin’de çok yükselişe geçebileceğini söylüyor. DonAlt’a göre Bitcoin, 23.500 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başarırsa 35.000 dolara kadar yükselebilir. Bitcoin’in dibinin 16.000 dolar civarında olduğuna ve en mantıklı oyunun 23.000 doları geri almak olduğuna inanıyor.

DonAlt, zirveyi 25.000 dolardan satıp 23.000 dolardan yeniden satın aldığı için herkesle birlikte zararı üstleniyor. 22.000 dolar, 23.000 dolar ve 23.500 dolarda iyi bir direnç görüyor ve bu direnci kırarsa bir sonraki hedef 35.000 dolar olduğunu ileri sürüyor. Analisttin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız.

CryptoQuant’ın Bitcoin analizi

CryptoQuant analistleri, varlığı etkileyen diğer faktörlerin yanı sıra BTC madencilerinden gelen artan satış baskısının Bitcoin’i 19.500 veya 16.600 dolara itebileceğine inanıyor. Teknik uzmanlar, 19.500 dolar ile 16.600 dolar seviyeleri arasında bir hacim boşluğu belirlediler ve buna göre analistler, Bitcoin’in ara bölgelerde yerel bir dip bulmasının zor olabileceğini söylüyorlar.

DonAlt ise BTC yeniden 23.000 doların üzerine çıkarsa, Bitcoin için iyi bir satın alma fırsatının kendini göstereceğini öne sürüyor. En mantıklı oyunun aslında 23.000 dolarlık geri kazanımı satın almak olduğunu düşünüyor. Çünkü bu sadece marjinal olarak en kötü fiyat olacak ve 30.000 dolara kadar yükselme potansiyeli var. Analiste göre bu, alanın büyümesine ve agresif oynama riskinin azalmasına izin verecek.

Kripto piyasasını etkileyen faktörler

Kripto para fiyatlarındaki mevcut belirsizlik, diğerlerinin yanı sıra Silvergate’in gönüllü tasfiyesinden kaynaklanan Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD), makroekonomik görünüm, bir davanın vurduğu KuCoin ve Huobi Token’ın ani çöküşü tarafından yönlendiriliyor. Piyasa son iki aydır dalgalı bir dönem yaşıyor ve hem trader’lar hem de yatırımcılar dalgalanan fiyatlara anlam vermeye çalışıyor.

Bitcoin kritik seviyelerin altına düştü

Yeni işlem gününün başlangıcı, Satoshi’nin Caddesi’nde dökülen kanla damgasını vurdu! ABD başkanı Joe Biden, madencilik faaliyetlerini kontrol etmek için yeni bir vergi rejimi önerdi ve piyasaları katleterek yeni bir düşüş dalgasını ateşledi. BTC fiyatı düşmeye devam ettiğinden ve çok yakında kritik desteğe yaklaşabileceğinden, etki şu anda azalmış görünmüyor.

BTC fiyatı, ardından iyi bir toparlanmanın gelmediği ve çok dakikalık seviyelerle sınırlı olan erken işlem saatlerinden bu yana %8’den fazla düştü. Boğalar sürekli olarak gerekli baskıyı oluşturmakta başarısız oluyor ve bu nedenle analistlere göre düşüş eğilimi uzun süre devam edebilir. Mevcut düşüş eğiliminin ortasında BTC fiyatı tarafından hangi dipler test edilebilir? Kripto analisti Sahana Vibhute, bu soruya cevap arıyor.

Kaynak: TradingView

Ayılar yeterince satış baskısı oluşturmaya devam ettikçe, Bitcoin’in fiyatı acil direnç seviyelerinin altına düştüğü için eriyor. İlk kırılmanın ardından, Mart ayının ilk birkaç gününde token, artan hacimlerle birlikte Şubat ayının en düşük seviyesi olan 21.500 doların altına düşmek zorunda kaldı. Bu hızda, her yüksek seviye, 19.700 dolar veya daha düşük bir dip gören agresif yatırımcılar için bir tasfiye fırsatı olacak.

Son fiyat hareketi, tokeni daha düşük Bollinger Bantlarına doğru itti ve bu da güçlü bir satış ivmesi olduğunu gösteriyor. Dahası, dünkü bar, 21.000 doları dilimleyen, yutan bir düşüştü. Önümüzdeki günlerde, trader’ların kısa vadede daha fazla kayıp yaşaması beklenirken, uzun vadeli model henüz doğrulanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir